Nečkajte, kým kĺby a šľachy začnú bolieť

Pobolievajú vás kĺby a šľachy? Robte s tým niečo prv ako bude neskoro. Najviac im ubližujú nadbytočné kilogramy, zlé stravovacie návyky, zranenia a prílišná záťaž. Nečakajte kým bude bolesť na nevydržanie a nepomôžu žiadne neinvazívne metódy, čo bude znamenať, že sa chirurgickému zákroku nevyhnete. Postarajte sa o ne a budú vám bezbolestne slúžiť až do vysokého veku.

Čo prispieva k degenerácii svalov a kĺbov

Fakt, že sa vekom opotrebovávajú kĺby, šľachy a ostatné orgány je prirodzené. Neopatrným správaním, dlhodobým preťažovaním, nevhodným športom, nadváhou, častým státím a nosením ťažkých predmetov nepridávame k ich regenerácii. U žien často dochádza k preťaženiu kĺbov nosením vysokých podpätkov alebo nevhodnej obuvi, pričom sa deformujú nielen kĺby, ale aj chodidlá. Podľa lekárov, chrupavky, ktoré na nachádzajú v kĺboch, zvládajú záťaž až štvornásobne vyššiu ako je váha človeka, avšak nie sú perpetum mobile a nevydržia takúto záťaž dlhodobo. Chrupavky potom oslabujú aj metabolické alebo reumatické ochorenia.

Bežci pozor

Ak aktívne beháte a nebodaj iba po asfalte, v zlej obuvi a ešte to aj preháňate nečudujte sa, že vás kĺby budú pobolievať a chrupavky začnú „odchádzať“. Najčastejšie sa poškodzujú zlým doskokom, úrazom, ktorý sa môže na prvý pohľad zdať ako banalita. Poruší sa povrchová vrstva chrupavky čo je počiatočné štádium jej poškodenia. Ak sa dostatočne neošetrí, môže sa stať, že rozvláčením chrupavky sa zmení jej štruktúra z malej trhliny, ktorá sa zväčší a môže sa až predrať, na defekt na kosť. Preto nečakajte a nechajte si ošetriť hoci aj menší úraz a vopred si kolená šetrite a chráňte, všeobecne platí, prevencia je najúčinnejšia zbraň.

Kĺbová výživa – myslite na chrupavky a šľachy prv ako sa zoderú

Aj vaše kĺby potrebujú starostlivosť preto nezabudnite na ich výživu . Prípravky, ktoré napomáhajú vašim kĺbom sa doporučujú užívať preventívne a to nielen ak patríte do rizikovejších skupín zo záťažovou prácou a aktívnym športom. Dôležité je aby boli vaše kĺby zásobované potrebnými látkami akými sú glukasomín, MSM, ktorý je vynikajúcim zdrojom organickej síry a chondrotín a ktorý nielen posilňuje ale aj regeneruje chrupavky a šľachy. Všetky prípravky sa rýchle vstrebávajú a pomáhajú pri regenerácii. Úžitok z nich môže byť nielen zníženie bolestí, ale sa budete aj lepšie cítiť. Doporučené sú dve základné schémy užívania prvá keď sa prípravky užívajú tri mesiace po nich sa dá trojmesačná pauza a znovu tri mesiace , druhý spôsob užívania je nepretržité užívanie. Pre ktorú z nich sa rozhodnete dosť záleží od životného štýlu, a spôsobu športu, ktorému sa venujete.

Okrem toho môžete ešte urobiť jednu drobnosť pre vaše chrupavky a síce vzdať sa bieleho pečiva, cukru a polotovarov a nahradiť ich celozrnnými výrobkami morskými rybami s vysokým obsahom omega 3, čerstvým ovocím a zeleninou a produktami s vysokým obsahom vitamínu E. Malé úpravy v jedálničku s pridaním správnych prípravkou vám prinesie dlhodobú radosť zo zdravých kĺbov a svalstva.

Zdieľať článok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *